Hipnoza zbiorowa leczy, wzmacnia i poprawia nastrój
- kaczorowski
- 21 lip 2016
- 2 minut(y) czytania
Fragmenty z artykułu pt. „Hipnoza” Wydawnictwa Medycznego „INFOR-MED” Wrocław Dolnośląska Gazeta Środowiska Medycznego „Informator Medyczny” Miesięcznik Nr 7/8 (20/21) Lipiec/Sierpień 2000 rok.

Dr Andrzej Kaczorowski - hipnoterapeuta, doctor healer, przewodniczący Dolnośląskiej Izby Uzdrowicielskiej we Wrocławiu opowiada o hipnozie(...) I.M.: Zajmuje się Pan hipnozą -metodą tajemniczą i mało znaną. Na czym polega jej działanie? A. K.: To wspomaganie leczenia, doprowadzanie do równowagi psychicznej, fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Nasz umysł znajduje się w stanie teta, pomiędzy snem i czuwaniem, czyli w stanie wzmożonej aktywności na przyjmowanie sugestii oraz odtwarzanie zapomnianych zdarzeń. Wtedy możliwy jest powrót do przeszłych sytuacji, odreagowanie negatywnych emocji, przekazywanie leczących sugestii i oczyszczanie naszego umysłu. Przez poznanie swoich problemów i pogodzenie z sobą zdrowiejemy. Jest to możliwe właśnie w hipnozie, czyli w odmiennym stanie świadomości. dok. na str. 5.
...hipnoza i Dolnośląska Izba Uzdrowicielska cd, zestr.1 I.M.: Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się pacjenci? A. K.: Cierpią na choroby psychosomatyczne, nerwice, stres. Dopada ich bezsenność, apatia, ból, gniew, agresja i niechęć do życia. Pomagam im zrozumieć siebie, przywrócić równowagę psychiczną. Niekiedy konieczna jest moja pomoc w przypomnieniu ważnych sytuacji, odnalezieniu zgubionych rzeczy. Towarzyszę pacjentom w procesie uwalniania od nałogów: alkoholu, tytoniu, narkotyków, hazardu itp. Podczas seansu odkrywam przyczyny nałogu i staram sieje usunąć, inaczej choroba wróci! I.M.: Czy zajmuje się Pan też dziećmi np. z problemem moczenia nocnego? A. K.: W takich przypadkach, idąc drogą Freuda, wracamy do snów, koszmarów nękających je w nocy. Dzieci są bardzo podatne na hipnozę, ale tutaj stosuję hipnozę lekką. Usuwam przyczyny blokad w pamięci, wyciszam negatywne emocje. Ostatnio rodzice przywożą swoje dzieci zaniepokojeni ich komputeromanią, nałogami alkoholowymi i nikotynowymi, pobudliwością, tym że reagują nerwowo z dużą agresją i buntem. Dzieciom często jest potrzebne odreagowanie trudnych sytuacji, które wywierają trwały ślad na ich życie teraźniejsze. One same mogą sobie z tym nie poradzić! Hipnoterapia wzmacnia pamięć i umiejętność koncentracji. I.M.: Niektórzy lekarze są sceptycznie nastawieni do hipnozy. Ale chyba nie wszyscy? A. K.: Wśród moich pacjentów są lekarze różnych specjalności! Poddają się regresji wieku (cofaniu do przeszłych wydarzeń np. z dzieciństwa), a nawet regresji reinkarnacyjnej (do poprzednich wcieleń), czy to w celach terapeutycznych czy poznawczych. Zdarza się także, że przysyłają do mnie swoich pacjentów, uznając, że pomoże im hipnoza. Ale są też tacy dla których hipnoza to tylko występy estradowe...
Comentários